Navigácia

iPhone 4 - recenzia

Iphone 4 Na trh prišiel iPhone 4 so svojim skutočne zaujímavým plochým, hranatým dizajnom. Obohatený je o fotoaparát s LED diódou, nový operačný systém iOS 4 a jednoznačne kvalitnejšie materiály – tvrdé sklo a kov. Týmto iPhone získal na zaujímavosti a odolnosti voči pádom. Sú to vlastne dva kovové rámy prepojené sklenenými plochami. Ide o tvrdené zafírové sklo, označované aj ako Gorilla Glass.

iPhone 4 - novinky

Operačný systém iOS 4 pochádza z dielne Apple a prináša so sebou napríklad takéto novinky:

  • spoločná schránka pre všetky účty,
  • úprava veľkosti obrázkov pri ich odoslaní,
  • 5 – násobný digitálny zoom pri fotení,
  • automatická kontrola pravopisu,
  • pozadie na ploche.

Tri a pol palcový displej má rozlíšenie 640 x 960, všetko pôsobí pestro a jasne. Do tohto iPhonu spoločnosť Apple montuje rovnaký procesor s frekvenciou 1 GHz, ako do svojich iPadov. Pýši sa RAM pamäťou 512 MB. Zákazník si môže vybrať medzi užívateľskou pamäťou 16 alebo 32 MB. Ponúka sa v dvoch farebných prevedeniach, a to v čiernom alebo v bielom.

Kvalita fotoaparáta sa v prípade iPhonu 4 zvýšila na 5 MPx (predchádzajúci model: 3,2 MPx). Nahrávanie videa môžeme uskutočniť v kvalite HD. Novinkou je malá kamera umiestnená vpredu na uskutočňovanie video-hovorov. Nevýhodou je, že obidva telefóny musia byť typu iPhone4 a pripojené na WiFi.

Najčastejšími nedostatkami, ktoré dávajú zákazníci do popredia, sú: problémy so signálom a fľakatý displej. Paradoxne sú to obvykle sťažnosti od amerických klientov.

Parametre iPhone 4

Hmotnosť 137 g Bluetooth áno
Śírka 58,6 mm EDGE áno
Hĺbka 9,3 mm HSCSD áno
Doba hovoru 420 min GPS modul áno
Pohotovosť 300 hod GPRS áno

Video iPhone 4